Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Rzeszów i Podkarpackie promowały się w Nowym Jorku

Opublikowano: 2018-01-26 15:04:14, przez: admin, w kategorii: Biznes

NOWY JORK.

Rzeszów i Podkarpackie promowały się w Nowym JorkuMarzena Furtak-Żebracka z Urzędu Miasta Rzeszowa
Rzeszów i Podkarpackie promowały się w Nowym Jorku

 

W tym tygodniu w Nowym Jorku przebywała kilku osobowa delegacja województwa Podkarpackiego. Byli m.in. przedstawiciele Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, hotelu w Arłamowie czy miasta Rzeszowa. Wszystko w ramach promocji otwierającego się wkrótce połączenia Rzeszów-Newark, którego operatorem będzie Lot. Pierwszy lot odbędzie się 29 kwietnia 2018 r. Boeingami 787 Dreamliner w każdą niedzielę wieczorem wyleci z Newark do Rzeszowa-Jasionki, a w poniedziałek po południu z Rzeszowa poleci do Newark

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Zorganizowaliśmy dużą imprezę promocyjną w konsulacie Rzeczpospolitej w Nowym Jorku, w której wzięło udział ponad 100 osób – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego. - Byli liczni przedstawiciele polonijnych biur podróży, a także media polonijne. Poza tym odwiedziliśmy liczne biura podróży i agentów turystycznych.

Jak się okazuje, Rzeszów rzadko jest w ich ofercie wyjazdowej. Amerykańscy rozmówcy sugerowali też przygotowanie konkretnych ofert, kilkudniowych pakietów.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

- Wizyta była dla nas bardzo owocna, dużo dowiedzieliśmy się o amerykańskim rynku – dodaje Michał Tabisz.

Prezes lotniska zwrócił też uwagę na potencjał gospodarczy województwa podkarpackiego, rozwijający się a także na posiadaną w Jasionce infrastrukturę do lotów towarowych - terminal cargo.

Marzena Furtak-Żebracka z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Rzeszowa przedstawiła ofertę turystyczną Rzeszowa i najbliższej okolicy.