Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Będą loty z Jasionki do Nowego Jorku i Tel Awiwu

Opublikowano: 2017-12-08 10:56:31, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW, JASIONKA. Nowe rejsowe połączenia z podkarpackiego lotniska..

Fot. lot.com/Paweł PilzakPromocja PLL Lot na loty z Rzeszowa
Fot. lot.com/Paweł Pilzak

Fot. lot.com/Paweł Pilzak

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Dziś (piątek, 8 grudnia 2017) podczas konferencji prasowej w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych Lot ogłosił uruchomienia dwóch nowych połączeń z Jasionki. Będą to Newark w stanie New Jersey (ale w aglomeracji Nowego Jorku) oraz do Tel Awiwu czyliu stolicy Izraela.

- Lotowi szczególnie zależy na lotach z regionów - mówi Rafał Milczarski. - To połączenia szczególnie ważne dla Rzeszowa i dla regionu.

29 kwietnia porzyleci do Jasionki pierwszy samolot z Newark-Liberty do Rzeszowa, dzień później odleci. Przelot zajmie 9,5 godziny.

Od 11 marca przylot z Tel Awiwu, a dzień później z Rzeszowa do Tel Awiwu. Lot potrwa 3 godziny i 35 minut.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Z Newark samolot wyleci o 19.25 w niedzielę. Do Rzeszowa przyleci o godz. 10.10. W drugą stroną wystyartuje o godz. 14.10 w poniedziałek, godzina lądowania to 17.40.

Przy połączeniu z Izraelem, maszyna z Tel Awiwu lecieć będzie w godzianch 20.50-23.35 w niedzielę.  Wylot do Izraela o godz. 6.05 w poniedziałkowy poranek, a lądowanie 11.50.

To optymalny rozkład - zapewnia prezes Lot.

Z Tel Awiwu może latać Boeing 737 Max 8. Połączenie Rzeszów-Newark obsługiwać będzie 787 Dash 8 Dreamliner.

- Widzimy ogromny potencjał biznesowy w połączeniach między Polska i Izraelem. W ciągu ostatnich 10 miesięcy LOT przewiózł na tych trasach aż 150 tys. pasażerów, czyli 2,5 razy więcej niż w tym samym okresie 2016 r. – dodaje prezes Lotu.

Wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak dodaje, że Polskie Linie Lotnicze Lot są naszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie.

- Liczę, że uruchomienie nowych połączeń spowoduje, że rozwój nie tylko Podkarpacia, ale i regionów z nim sąsiadujących, nabierze jeszcze większego dynamizmu oraz pobudzi przedsiębiorczość i inwestycje w tej części kraju - mówi Adam Hamryszczak.