Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Chile kupi Black Hawki z Mielca

Opublikowano: 2016-12-08 11:20:32, przez: admin, w kategorii: Firmy

MIELEC. Zakończyły się negocjacje pomiędzy Sikorsky, firmą należącą do Lockheed Martin oraz Siłami Powietrznymi Chile w sprawie zakupu sześciu helikopterów S-70i™ Black Hawk.

Chile kupi Black Hawki z Mielca

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Ten południowoamerykański kraj jest siódmym nabywcą produkowanych na Podkarpaciu śmigłowców. Po rozpoczęciu dostaw w 2018 roku, chilijskie helikoptery będą wykonywać zarówno misje wojskowe, jak i humanitarne, w tym transport żołnierzy, misje poszukiwawcze i ratunkowe oraz wsparcie w wypadku klęsk żywiołowych. Zamówienie zostało złożone po analizie konkurencyjnych platform przez Siły Powietrzne Chile.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Prawdopodobnie maszyny zostaną przetransportowane do Ameryki Południowej samolotami C-130 Hercules, które także znajdują się na wyposażeniu Sił Powietrznych Chile.

PZL Mielec oferuje połączenie wysokiej jakości produkcji z przystępnymi cenami i jest największym zakładem produkcyjnym Lockheed Martin poza USA. Podkreślając długoterminowe zaangażowanie Lockheed Martin w tę fabrykę, firma analizuje jak ściągnąć do niej nowe zamówienia w ramach swojej strategii, której częścią jest ekspansja na rynki międzynarodowe.