Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

MON: Nowe postępowanie na zakup helikopterów

Opublikowano: 2016-10-18 21:16:45, przez: admin, w kategorii: Polityka

WARSZAWA, MIELEC. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zaprosił trzy podmioty, które brały udział w poprzednim postępowaniu na wybór śmigłowców wielozadaniowych.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Zaproszenie do rozmów zostało wystosowane do PLZ Mielec, PLZ Świdnik i firmy Airbus. Jest to nowe postępowanie w ramach pilnej potrzeby  operacyjnej zgłoszonej przez Siły Zbrojne.

Na zakup śmigłowców rząd chce wydać miliard złotych.

Przy okazji MON stwierdza, że rząd PO-PSL od początku przetargu na śmigłowce dla polskiej armii stawiał w pozycji uprzywilejowanej śmigłowce Caracal, do tego stopnia, że ówczesny minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, dokonał bezprawnej zmiany wstępnych  założeń techniczno- taktycznych. Oferowane Polsce maszyny miały być droższe niż te dla Brazylii i Kuwejtu

Resort podkreśla, że negocjacje w tej sprawie, przez ponad rok, prowadziło Ministerstwo Rozwoju i nie zostały one zerwane, lecz  zakończyły się. MON zaprzecza też, że strona francuska miała zaproponować 6000 miejsc pracy  dla polskich  pracowników, gdyż w Łodzi zaproponowano zatrudnienie dla około 200 osób.

- Oszczerstwa i pomówienia kierowane pod adresem pana Antoniego  Macierewicza - szefa MON - są działaniem na szkodę bezpieczeństwa państwa - stwierdziła rzecznika MON.

Wcześniej poseł Platformy Obywatelskiej złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa MON Antoniego Macierewicza, w zwiazku z jego kontatami amerykańskim lobbystą Alfonse D'Amato, byłym parlamentarzystą. Alfonse D’Amato, pracujący dla koncernu Lockheed Martin (do którego należy producent śmigłowców Black Hawk), od kilku miesięcy jest także lobbystą Polskiej Grupy Zbrojeniowej, nad którą nadzór sprawuje szef MON.

Chodzić ma o konflikt interesów w przypadku lobbysty i niedopełnienie obowiązków przez ministra.

https://www.youtube.com/watch?v=AFk8cPKntp8

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości