Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Lockheed Martin zakończył proces przejmowania Sikorsky Aircraft

Opublikowano: 2015-11-06 22:11:05, przez: admin, w kategorii: Firmy

USA, MIELEC. Nowy właściciel PZL Mielec.

Fot. Sikorsky

Fot. Sikorsky

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Koncern Lockheed Martin (z siedzibą w Bethesda, w stanie Maryland, kod na nowojorskiej giełdzie LMT,) zakończył proces przejmowania firmy Sikorsky Aircraft, producenta wojskowych i cywilnych helikopterów od koncerny United Technologies Corporations. Firma została włączona do segmentu biznesowego Lockheed Martin Mission Systems and Training (MST) i od tej chwili nosi nazwę „Sikorsky, a Lockheed Martin Company”.

- Dzisiaj z dumą witamy zespół Sikorsky w rodzinie Lockheed Martin - powiedziała Marillyn Hewson, prezes zarządu i dyrektor naczelny koncernu. - Lockheed Martin i Sikorsky szczycą się dziedzictwem innowacji oraz osiągnięć, które kształtują historię lotnictwa już od ponad wieku.

Prezesem zarządu firmy Sikorsky został Dan Schultz, który nadzorował przejęcie. Poprzednio Dan Schultz zajmował stanowisko wiceprezesa ds. Systemów Okrętowych i Lotniczych w ramach segmentu MST koncernu.

Nowy prezes jest byłym wojskowym pilotem śmigłowcowym i ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie wiropłatów, w tym w kierowaniu integracją systemów  śmigłowcowych w Lockheed Martin - dodała prezes Hewson. - Wnosi on ogromne doświadczenie nabyte na stanowiskach kierowniczych i głęboką znajomość bazy naszych klientów zagranicznych.

Centrala Sikorsky, firmy wchodzącej w skład koncernu Lockheed Martin, nadal będzie mieścić się w Stratford, w stanie Connecticut. Spółka zatrudnia prawie 15 000 pracowników w 11 krajach. Jej śmigłowce są użytkowane przez wszystkie pięć rodzajów sił zbrojnych USA, a także przez wojska i użytkowników cywilnych w 40 krajach.

Koncern Lockheed Martin, którego centrala znajduje się w Bethesda (Maryland), jest globalną firmą działającą w dziedzinie bezpieczeństwa oraz techniki lotniczej i kosmicznej, która (z uwzględnieniem firmy Sikorsky) zatrudnia na całym świecie około 126 000 pracowników i jest przede wszystkim zaangażowana w prace badawcze, projektowe, rozwojowe, produkcję, integrację oraz utrzymanie zaawansowanych systemów, produktów i usług technicznych.

W województwie podkarpackim do firmy Sikorsky należy PZL Mielec, producent śmigłowców Black Hawk.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości