Preferencyjne pożyczki między innymi na poprawę efektywności energetycznej

Jacek Piersiak brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Sumo 2015

Opublikowano: 2015-09-02 19:45:48, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACKIE, JAPONIA. Międzynarodowy sukces zawodnika z Podkarpacie.

Jacek Piersiak. Fot. Dorota ZańkoJacek Piersiak brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Sumo 2015
Jacek Piersiak. Fot. Dorota Zańko

Kolejny sukces na koncie sumoki z miejscowości Wólka Niedźwiedzka na Podkarpaciu. Jacek Piersiak, bo o nim mowa, zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Sumo. Zawody odbyły się w dniach 29-30 sierpnia w japońskiej Osace. Piersiak reprezentował klub sportowy „UKS - Niedźwiadek Warszawa”. Brązowy krążek wywalczył w kategorii „+ 115 kg”.

Na tę tegoroczne, 20. Mistrzostwa Świata w Sumo, powołanych zostało aż 12 zawodników z polskich klubów. Reprezentowali wszystkie kategorie wiekowe. „Niedźwiadek” wystawił 3 zawodników.

- To impreza najwyższej rangi, bardzo prestiżowa, jeśli chodzi o sumo sportowe, więc nasze sukcesy, sukcesy polskich zawodników, stanowią dla nas prawdziwy powód do dumy – podkreśla Jacek Piersiak.

Polska reprezentacja zdobyła w Osace w sumie 6 medali - 3 medale w kategorii juniorów (w tym 2 złote) i 3 medale wywalczyli seniorzy (1 srebrny i 2 brązowe).

Średnia waga zawodnika w „najcięższej” kategorii wiekowej, w której wystartowało 19 sumoków z 19 krajów świata, wynosiła 148 kg. Najcięższy ważył 245 kg. Jacek Piersiak ma 155 kg masy ciała (przy 193 cm wzrostu).

- Sumo to nadal w Polsce sport niszowy. Pomimo to, rokrocznie udowadniamy, zdobywając trofea na mistrzostwach Europy, czy świata, że Polacy są bardzo silną grupą wśród zawodników sumo - podkreśla Jacek Piersiak.

Piersiak jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, Europy i świata. Oprócz treningów, zajmuje się także szkoleniem i popularyzacją tego sportu w naszym regionie. W 2014 r. założył Klub Sportowy Sumoka Rzeszów (strona internetowa: sumoka. pl), który jest jednym z trzech działających w regionie. Sumo para się na Podkarpaciu ok. 20 osób.

Wieloletnim i jedynym sponsorem sportowca jest Zakład Mięsny „Smak Górno” w Górnie.

- Wspieramy wiele inicjatyw sportowych, wiele klubów i pojedynczych zawodników z różnych dyscyplin – mówi Mieczysław Miazga, prezes Smak Górno.