Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Asseco z partnerami chce dostarczyć wojsku system zarządzania walką

Opublikowano: 2015-08-12 17:29:24, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW.

Asseco z partnerami chce dostarczyć wojsku system zarządzania walką

 

Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Asseco Poland, Teldat, Siltec, Enigma, CMGI oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawiązały konsorcjum, które oferować będzie zaawansowany technologicznie System Zarządzania Walką (BMS - Battlefield Management System) dla polskich sił zbrojnych.Na czele konsorcjum stanęła rzeszowska spółka Asseco Poland.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W skład „Konsorcjum BMS” polskie firmy oraz uczelnia wojskowa. Celem zawiązania konsorjum jest start w przetargu na dostawę systemu BMS dla polskich sił zbrojnych. Rozwiązanie to ma służyć zarządzaniu walką na szczeblu taktycznym. Wspiera proces dowodzenia i łączności pomiędzy sztabem, a załogami wszelkiego rodzaju pojazdów bojowych, w tym transporterów Rosomak. Informacje z pola walki są w czasie rzeczywistym przekazywane do dowództwa, które może na bieżąco korygować podjętą taktykę walki. Rozwiązanie może pracować samodzielnie, jak również stanowić podstawę do budowy kolejnych systemów.

- Powołanie narodowego „Konsorcjum BMS” stwarza olbrzymie szanse na wyposażenie polskiej armii w system teleinformatycznego wspomagania dowódców i żołnierzy na polu walki, który zwiększy ich zdolności do dowodzenia, rażenia i przetrwania na polu walki – mówi prof. Andrzej Najgebauer, kierownik Zespołu Badawczego Modelowania, Symulacji i Informatycznego Wspomagania Decyzji w Sytuacjach Konfliktowych i Kryzysowych w Wojskowej Akademii Technicznej.

W postępowaniu na dostawę taktycznego BMS dla polskiej armii mogą wziąć udział tylko podmioty krajowe, które będą odpowiedzialne za produkcję, modernizację oraz serwisowanie rozwiązania.