Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Lockheed Martin przejmuje Sikorsky Aircraft oraz PZL Mielec

Opublikowano: 2015-07-20 20:31:57, przez: admin, w kategorii: Firmy

STANY ZJEDNOCZONE, MIELEC.

Lockheed Martin przejmuje Sikorsky Aircraft oraz PZL Mielec

 

Korporacja United Technologies zapowiedziała kilka tygodni temu sprzedaż jednej z części koncernu czyli Sikorsky Aircraft Corporation, producenta śmigłowców. Sikorsky jest właścicielem PZL Mielec, gdzie produkowane są śmigłowce S60i Black Hawk oraz samoloty Mewa i Bryza.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Dziś (poniedziałek, 20 lipca 2015) poinformowano, że nabywcą będzie Lockheed Martin, koncern lotniczy z siedzibą w Bethesda w stanie Maryland.

- Sikorsky jest naturalne dopasowany do Lockheed Martin i uzupełnia naszą szeroką gamę produktów związanych z lotnictwem z obronnością - powiedziała Marillyn Hewson, prezes i dyrektor generalna Lockheed Martin. - Jestem pewien, że ten zakup pozwoli nam rozszerzyć podstawową działalność o produkcję śmigłowców.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Wartość transakcji to 9 miliardów dolarów. Nabycie podlega zwyczajowym warunkom ochrony konkurencji, sfinalizowane ma być pod koniec czwartego kwartału 2015 lub na początku pierwszego kwartału 2016 roku.

Lockheed Martin w obecnej formie powstał w 1995 roku, po połączeniu firmy lotniczej z Lockheed z firmą z sektora kosmicznej Martin Marietta. Zatrudnia 112 tysięcy osób, przede wszystkim w

Stanach Zjednoczonych, Do tej pory nie był obecny w Polsce (chociaż kilka lat temu nasz kraj kupić od tego koncernu samoloty F16). Transakcja oznacza, że właściciela zmieni także PZL Mielec, przejęty przez Sikorsky w 2007 roku.

LM zapowiedział już rozwijanie projektów śmigłowcowych, np. VH-92 czy morskiego MH-60.