Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Amerykańscy żołnierze w Rzeszowie - zdjęcia

Opublikowano: 2015-03-25 20:43:42, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Przez Polskę przejeżdża tzw. Rajd Dragonów (Dragoon Ride). To żołnierze amerykańskiego 2 Pułku Kawalerii, któzy wracają z krajów bałtyckich do bazy w Niemczech.

Fot. Michał MielniczukFot. Michał MielniczukFot. Michał MielniczukFot. Michał Mielniczuk/UMWP
Fot. Michał Mielniczuk/UMWP
Fot. Michał Mielniczuk

Fot. Michał Mielniczuk

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

- Rotacja wojsk amerykańskich odbywa się zgodnie z planem,  ogłoszonym w sierpniu 2014 roku po spotkaniu dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lecha Majewskiego z dowódcą amerykańskich Wojsk Lądowych w Europie gen. broni Donaldem Campbellem - informuje ppłk Artur Goławski z Dowództwa Generalnego RSZ. - Dla kawalerzystów z Vilseck  ćwiczenia w Polsce były okazją do zademonstrowania swojej sojuszniczej wiarygodności, sprawdzenia umiejętności przywódczych i biegłości w manewrowaniu, czyli wykonywaniu długich, nierzadko kilkudniowych transgranicznych wypadów „na kołach”, po nieznanych im trasach. Mogli też w tych nowych warunkach zweryfikować skuteczność swojego systemu dowodzenia.

Dla wielu amerykańskich żołnierzy to pierwsze tego typu zadanie w ich karierze. Zostało ono nazwane „Rajdem Dragonów” (Operation „Dragoon Ride”) i będzie kontrolowane ze stanowiska dowodzenia w Połączonym Centrum Szkolenia Wielonarodowego w niemieckim Grafenwoehr. Wsparcie rozpoznawcze zapewnią maszerującym kolumnom śmigłowce z 12 Brygady Lotnictwa Bojowego US Army, stacjonujące w 12 Komendzie Lotniska w Mirosławcu. W sumie maszerować będzie 9 kolumn z blisko 90 transporterami Stryker i pojazdami wsparcia. Eskortę zapewnią konwojom żołnierze Żandarmerii Wojskowej.
 
Długość całej trasy przemarszu − z państw bałtyckich przez Polskę i Czechy −  wyniesie prawie 1800 km, dlatego na prośbę sojuszników przygotowano w naszych koszarach miejsca na postój i obsługę pojazdów oraz noclegi i wypoczynek żołnierzy.
 
Dla jednostek Wojska Polskiego, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w podobnych operacjach, będzie to zarazem trening w realizacji procedury udzielania wsparcia przez państwo-gospodarza (Host Nation Support).

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Więcej zdjęć amerykańskich wojsk w Polsce https://www.flickr.com/photos/131100432@N05/sets/72157651538391231/